HEMOFiLi YAZ OKULU-2014 PAMUKKALE’DE YAPILDI.

Geleneksel Hemofili Federasyonu Yaz Okulu bu yil üye derneklerden Pamukkale Hemofili derneğinin ev sahipliğinde ve Doç. Dr. Yasemin Isik ile Prof. Dr. Kaan Kavakli’nin es baskanliğinda Denizli – Pamukkale Colossea Hotel’de yapildi. Pamukkale Hemofili Derneği üyelerinin üstün basariyla organize ettiği bilimsel ve sosyal programlarla bezenmis hemofili yaz okuluna ülkenin dört bir yanindan hemofili hastasi gençler ve hemofilik çocuk sahibi aileler ile ilgili sağlik personeli katildi. Toplam hemofili hastasi ve yakini katilimi sayisinin 165’i bulduğu toplantida çok sayida deneyimli hocamiz konusmalariyla katkida bulundu. Pamukkale Üniversitesinin değerli rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağci da destek oldular. Federasyona üye dernekler disinda misafir olarak Türkiye Hemofili Derneği ve yeni kurulan Bursa ve Kayseri Hemofili Dernekleri temsilcileri de aramiza katildi. Hemofili Yaz okuluna katkida bulunan hocalarimiz; Prof. Dr. Kaan Kavakli (izmir), Prof. Dr. Türkiz Gürsel (Ankara), Prof. Dr. Aziz Polat (Denizli), Prof. Dr. Yurdanur Kilinç (Adana) , Prof. Dr. Can Balkan (izmir) , Prof. Dr. Tunç Fisgin (Samsun), Prof. Dr. Bahattin Tunç (Ankara), Doç. Dr. Yasemin Isik (Denizli), Doç. Dr. Selmin senol (izmir), Doç. Dr. Yusuf Ziya Aral (Aydin) , Doç. Dr. Elif Kazanci (Bursa) ve Doç. Dr. Yasemin Altuner Torun (Kayseri).

Ekteki resimlerde ev sahipliğini üstün basariyla tamamlayan Pamukkale Hemofili Derneği kurmay heyeti (Prof. Dr. Aziz Polat, Doç. Dr. Yasemin Isik ve Gülcan Oyran), Hemofili Yaz okuluna katilan 12 hematoloji hemsiremiz hep birlikte yer aliyorlar, diğer resimde ise hemsire ekibimiz hemofilik gençlere uygulamali self-infüzyon dersi veriyor. Hemofili Yaz Okulunda Hemofili Eklem Konseyi uygulamasi (Prof. Dr. Can Balkan ve Uz. Dr. Elcil Kaya Biçer) ve son olarak da Pamukkale Doğal Parkinda Hemofili Federasyonu Genel baskani Prof. Dr. Kaan Kavakli görünüyor…

Pamukkale Hemofili Yaz okulu ile ilgili ayrintili bilgi ve çesitli resimleri Pamukkale Hemofili Derneği web sayfasindan izleyebilirsiniz.